Poradnik

Co zrobić, żeby nie rezygnować z marzeń?

Czy śniłeś kiedyś o ekskluzywnych wakacjach? A może chciałbyś oglądać mecz na wymarzonym, nowym telewizorze? Od kilku lat marzysz o nowym samochodzie? Wszystkie te marzenia możesz zrealizować! Od czego zacząć?

Poniżej podpowiadamy, w jaki sposób możesz spełnić swoje marzenia.

  1. Określ swój cel.

W tym kroku wypisz swoje marzenia, które chcesz zrealizować. Zastanów się, w jakiej kolejności chcesz je wprowadzić w życie. Realizuj je po kolei. Nie można mieć wszystkiego na raz. To mogłoby za bardzo obciążyć Twój domowy budżet.

  1. Zaplanuj wszystko z rozwagą.

Przeanalizuj, ile czasu, energii i pieniędzy będzie kosztować Cię realizacja marzenia. Przygotuj plan działania i kosztorys. Jeśli okaże się, że Twoje oszczędności nie wystarczą, by osiągnąć cel, sprawdź, czy możesz starać się o kredyt lub pożyczkę.

  1. Sprawdź, czy zawsze pamiętałeś o zapłacie za rachunki i inne zobowiązania.

Pamięć czasem zawodzi. Przed złożeniem wniosku o kredyt lub pożyczkę, warto sprawdzić informacje na swój temat w biurach informacji gospodarczej (BIG). W ich bazach mogą się znaleźć informacje pozytywne, które mogą pomóc Ci w negocjacji korzystniejszych warunków umowy o kredyt. Jednak w BIG mogą też znajdować się informacje negatywne
dotyczące Twoich zaległych, nieopłaconych na czas rachunków i innych zobowiązań. Negatywny wpis powinien być dla Ciebie sygnałem do podjęcia działań w celu spłaty zadłużenia. Tylko w taki sposób dane o zaległościach mogą zostać usunięte z rejestru, co zmniejszy ryzyko odmowy udzielenia kredytu lub pożyczki.

  1. Skorzystaj z promocyjnej oferty i sprawdź siebie w BIG

W dniach od 17 listopada do 18 grudnia 2015 r. możesz ZA DARMO pobrać informacje na swój temat z Rejestru Dłużników ERIF BIG S.A. Dzięki nim dowiesz się m.in.: jakie informacje pozytywne lub negatywne na Twój temat znajdują się w Rejestrze, kto Cię sprawdzał w ciągu ostatnich 12 m-cy
i jakie informacje otrzymał. Wystarczy, że założysz bezpłatne konto lub zalogujesz się w serwisie infoKonsument.pl i skorzystasz z usługi sprawdzenia siebie.

  1. Realizuj

Jeśli już wszystko masz przygotowane, nie pozostało Ci nic innego, jak realizacja swojego marzenia! Powodzenia!